Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O nás
O nás

Naše firma byla založena v roce 2002. Jsme výrobci zlatých a stříbrných šperků a provozujeme prodejnu Zlatnictví Salus v Brně na Vinohradech od roku 2005. Dále se zabýváme tvorbou originálních stříbrných a zlatých šperků s použitím netradičních polodrahokamů. V našem širokém sortimentu, který nabízíme v naší kamenné prodejně si vybere každý, ale i ten kdo nechce jít s davem a má rád originalitu. 

KDO BYLA SALUS?

Mezi mnoha římskými bohy byla uctívána bohyně Salus, bohyně péče a bezpečí. Byla známa též jako Hygiea, bohyně zdraví, dcera Aclepia. Stoupenci bohyně Salus obvykle nosili šperk, který dnes známe pod jménem Salusin prsten. Věřili, že jim zaručí pevné zdraví a zajistí úspěch v jejich každodenním podnikání. Tento šperk vypadal jako pečetní prsten. Jeho lůžko neboli pečeťová část bylo kruhové. Na vnějším obvodě prstenu byl vyřezán zvlášní znak nazývaný "curoboros" - magický kruh, do kterého nemůže vniknout nic zvenku ani uniknout z jeho vnitřku. Kruh se obvykle vyřezával do tvaru hada, který polyká svůj ocas.

 V případě, že máte nějaké otázky nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás prostřednictvím emailu,  nebo kontaktním formulářem.

 

 

 

 

Jsme řádně evidované na puncovním úřadě a používáme tyto puncovní značky v kombinaci s číslem ryzosti kovu!

 

 

 


 

 

 

Najdete nás i na Fleru wink

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz